Dabur Vatika

Dabur Vatika

Olejek Dabur Vatika przeznaczony jest do pielęgnacji bardzo zniszczonych włosów i normalnej skóry głowy. Jego głównym składnikiem jest olejek arganowy, najpopularniejszy produkt wśród włosomaniaczek. Arganowy olejek Dabur Vatika został przygotowany na bazie hinduskich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jakie ma działanie i jak się go stosuje?

Arganowy olejek do włosów Dabur Vatika – właściwości

Olejek Dabur Vatika ma działanie odżywcze i regeneracyjne. Nawilża przesuszone i szorstkie w dotyku pasemka. Dodaje blasku matowym włosom, wygładza spuszone kosmyki i przeciwdziała elektryzowaniu się pasemek. Odbudowuje włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi, zbyt częstym farbowaniem i nieprawidłową pielęgnacją. Arganowy olejek Dabur Vatika ułatwia szczotkowanie włosów i modelowanie fryzury. Dzięki niemu pasemka są miękkie w dotyku oraz odporne na uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Co zawiera arganowy olejek do włosów Dabur Vatika?

Olejek do włosów Dabur Vatika oprócz mieszanki hinduskich ziół zawiera olejek arganowy. Jest bogaty w witaminę E, nazywaną witaminą młodości. Jak ten składnik oddziałuje na włosy? Witamina E niszczy wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry oraz przedwczesne siwienie i wypadanie włosów. Poza tym wzmacnia cebulki włosowe i dostarcza im odpowiednią dawkę substancji odżywczych. Olejek arganowy w Dabur Vatika ma zatem właściwości przeciwstarzeniowe.

Jak stosować arganowy olejek do włosów Dabur Vatika?

Arganowy olejek do włosów Dabur Vatika należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Produkt wciera się w skórę głowy i włosy, a po upływie około godziny myje się szamponem i spłukuje letnią wodą. Podczas aplikacji trzeba uważać, żeby olejek nie przedostał się do oczu, bo mógłby wywołać podrażnienia. Jedno opakowanie o pojemności 200 ml wystarcza na kilkumiesięczną kurację. Wszystko zależy od tego, jak dużą dawkę kosmetyku zastosuje się podczas aplikacji.

PLUSY:

  • zawiera roślinne olejki;
  • ma przyjemny zapach;
  • do stosowania na włosy i skórę głowy;
  • regeneruje, wygładza i ułatwia stylizację włosów.

MINUSY:

  • może wywołać podrażnienia;
  • nie ma aplikatora-pompki jak inne olejki;
  • mieszanka hinduskich ziół może podrażniać skórę niektórych osób.