Olejek ze słodkich migdałów

Olejek ze słodkich migdałów

Olejek migdałowy pozyskiwany jest ze słodkiej lub gorzkiej odmiany migdałów. Produkt ze słodkich migdałów używany jest w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Niestety, w przeciwieństwie do olejku z gorzkich migdałów nie posiada charakterystycznego i przyjemnego zapachu. Nie zawiera również toksycznej substancji usuwanej podczas procesu rektyfikacji.

Olejek do włosów ze słodkich migdałów wytwarzany jest z owoców drzewa migdałowego, którego pierwotne plantacje porastały tereny Azji Centralnej i rejon Morza Śródziemnomorskiego. Obecnie roślina uprawiana jest w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Grecji i Kalifornii. Olejek ze słodkich migdałów ma bursztynową barwę, w temperaturze pokojowej przybiera płynną postać i jest bogaty w liczne składniki odżywcze. Wśród nich znajdziemy między innymi: kwas oleinowy, kwas linolowy oraz witaminy A, B1, B2, B6, D i E.

Jaki olej migdałowy jest najlepszy?

Warto wiedzieć, że nie każdy olejek migdałowy ma takie samo działanie. Wszystko zależy od metody tłoczenia oraz dalszego przygotowywania oleju do sprzedaży. Zdecydowanie więcej wartościowych składników zawierają oleje tłoczone na zimno i nierafinowane, ponieważ podczas oczyszczania i w kontakcie z wysoką temperaturą pogarsza się ich jakość. Warto szukać olejków kosmetycznych, ponieważ to one mają najlepszą jakość, a często są certyfikowane znakami jakości takimi jak Ecocert lub USDA. Od tego, jaki olej migdałowy wybierzemy do pielęgnacji ciała i włosów, zależą efekty.


POLECANY PRODUKT

migdalowy-nanoil

 

Olejek migdałowy Nanoil (100% Prunus Amygdalus Dulcis Oil) to nierafinowany, tłoczony na zimno olej kosmetyczny. Można stosować go zarówno na osłabione, zniszczone i niezdyscyplinowane włosy, jak i skórę całego ciała, także wrażliwą, dojrzałą, szorstką. Doskonale się wchłania i pięknie pachnie, zapewniając odpowiednie nawilżenie, odżywiając, zmniejszając cellulit i rozstępy, a także chroniąc przed słońcem. Można zastosować go na wiele sposobów – jako zamiennik wielu kosmetyków lub dodatek do nich.

O tym i wszystkich pozostałych olejkach marki przeczytasz na stronie: www.nanoil.pl.


Działanie oleju ze słodkich migdałów

Olejek ze słodkich migdałów zaliczany jest do naturalnych emolientów. Są to składniki natłuszczające naskórek, regenerujące głębsze partie skóry, poprawiające odnowę komórkową. Podczas systematycznie przeprowadzanej kuracji olejek migdałowy pomaga uporać się z rozstępami, suchymi skórkami, uczuciem ściągnięcia i pieczenia, łuszczycą lub innymi chorobami skóry ciała i twarzy. Doskonale regeneruje i łagodzi podrażnioną skórę, przyspiesza gojenie się ran. Olejek ze słodkich migdałów ma lekką konsystencję, dzięki czemu równomiernie się rozprowadza, szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze. Dość często wykorzystywany jest do masażu ciała lub do demakijażu. Używany jest również przy produkcji mydeł, balsamów i lotionów. Bywa stosowany w aromaterapii. Świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Dlaczego?

Olejek do włosów ze słodkich migdałów zmiękcza i wygładza pasemka. Zapobiega puszeniu, elektryzowaniu i przesuszaniu się włosów. Dogłębnie nawilża, regeneruje uszkodzone kosmyki, odbudowuje rozdwojone końcówki. Zabezpiecza włosy przed działaniem promieniowania słonecznego, szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego i niektórymi substancjami zawartymi w kosmetykach myjących. Olejek z migdałów można stosować jako kosmetyk samodzielny lub dodatek do innych produktów myjących. Może być nakładany w formie maseczki do spłukiwania na całe włosy. Po upływie około 15 minut kosmetyk zmywa się bardzo dokładnie delikatnym szamponem i pozostawia włosy do wyschnięcia. Olejek ze słodkich migdałów można też stosować jako serum na zniszczone końcówki. W wilgotne końce pasemek wetrzeć można niewielką ilość produktu. Kosmetyk wmasowany w skórę głowy łagodzi podrażnienia i zwalcza łupież.