Olejek kameliowy

Olejek kameliowy

Olej kameliowy od lat jest stosowany w azjatyckiej kulturze jako lekarstwo i kosmetyk jednocześnie. Wytłaczany na zimno olej z nasion wiecznie zielonego krzewu o pięknych kwiatach to drogocenny składnik większości tradycyjnych receptur kosmetycznych z tamtego regionu. Powoli odkrywamy, że to on jest sekretem lśniących i niezwykle zdrowych włosów Japonek.

Olej herbaciany powoli zaczyna wypierać stosowaną w pielęgnacji oliwę z oliwek, ponieważ charakteryzuje się bogatszym w nienasycone kwasy tłuszczowe składem oraz lepszymi właściwościami. Ten orientalny olejek roślinny bywa z tego względu nazywany oliwą z oliwek Dalekiego Wschodu, jednak nazwa ta jest dla niego nieco krzywdząca. To oliwa z oliwek powinna być nazywana europejskim odpowiednikiem olejku kameliowego. Azjatycki olej ma dużo większe stężenie NNKT oraz witamin, jest bogatszy w przeciwutleniacze i ma znakomite właściwości regeneracyjne oraz odmładzające, które nie są domeną oliwy.

Oto najważniejsze zalety stosowania olejku kameliowego na włosy:

1. Zapewnia prawidłowy poziom nawodnienia włosów i skóry głowy.
2. Ochrania naskórek oraz komórki włosów przed ponowną utratą wody.
3. Eliminuje problem łupieżu i wypadania włosów przy regularnym stosowaniu.
4. Odżywia włosy oraz skórę głowy zapewniając wzmocnienie.
5. Gwarantuje ochronę przed promieniowaniem UV i czynnikami szkodliwymi.

Na przykładzie azjatyckich kobiet z łatwością można przekonać się, jakie efekty przynosi regularne stosowanie olejku kameliowego na włosy. Prawidłowe nawodnienie i odżywienie włosów od środka to kwestia kluczowa w pielęgnacji – wiedzą o tym wszystkie Azjatki. Długotrwałe efekty może dać wyłącznie regularne olejowanie włosów, które zapewni dogłębne odżywienie i przyniesie zaskakujące efekty. Nie da się zaprzeczyć, że oleje roślinne to najlepsze metody pielęgnacji włosów, które zaczerpnięto prosto z natury.

Włosy kobiet z rejonów dalekowschodnich wykazują kilka podstawowych cech: niskoporowatość, zdrowy blask, wygładzenie, aksamitną miękkość, intensywny kolor i delikatność. Zadbane włosy, które pielęgnowane są olejem kameliowym, można z łatwością przeczesać palcami, nie sprawiają problemów, nie puszą się i nie zachowują się niesfornie w zależności od warunków atmosferycznych. Fryzura Azjatek jest zawsze idealnie ułożona, ponieważ olej kameliowy zapewnia ułagodzenie kosmyków i dociąża włosy.