Olejek lniany

Olejek lniany

Olejowanie stało się modne, ale nie ma w tym nic złego, bo to metoda, która jest rzeczywiście skuteczna i bezpieczna dla włosów. Coraz chętniej sięgamy po czyste oleje roślinne, odstawiając na bok chemiczne mieszanki z drogeryjnych półek. Przedstawiamy jednego z olejowych faworytów wielu kobiet – olej lniany. Jak sprawdza się w pielęgnacji włosów?

Olej z siemienia lnianego posiada niedocenione właściwości, które wpływają pozytywnie na kondycję włosów. Stosując regularnie olej lniany może zauważyć znaczne zmniejszenie wypadania włosów, nawilżenie przesuszonych kosmyków, odżywienie włosów i uelastycznienie ich. Olej lniany zapewnia działanie ochronne przed szkodliwym promieniowaniem UV i stresem oksydacyjnym, a także wspiera barierę lipidową naskórka ochraniając skórę i włosy przed uszkodzeniami i przedwczesnym starzeniem się.

Ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 oraz omega-9, olej lniany będzie bardziej odpowiedni dla posiadaczek włosów wysokoporowatych (ze znacznie rozchylonymi łuskami) – przesuszonych, łamliwych, bardzo zniszczonych, osłabionych, wypadających i szorstkich nawet w dotyku.

OLEJOWANIE CAŁYCH WŁOSÓW

Najpopularniejszą metodą olejowania włosów wyciągami z siemienia lnianego jest olejowanie na całej długości włosów. Zaleca się nakładanie około jednej łyżki stołowej oleju lnianego na włosy, pozostawienie na noc i dokładne umycie włosów delikatnym szamponem następnego dnia rano.

OLEJOWANIE TYLKO GŁOWY

W przypadku, gdy olej ma działać tylko miejscowo i eliminować problemy skóry głowy (np. łupież, przetłuszczanie się) lub przyspieszać wzrost włosów, należy nakładać go tylko na skórę głowy. Olejowanie skalpu wykonuje się tak samo, tylko bez nakładania oleju na całą długość włosa.

OLEJOWANIE KOŃCÓWEK

Właściwości oleju lnianego sprawiają, że idealnie sprawdza się jako zabezpieczenie końcówek przed uszkodzeniami, łamaniem się i rozdwajaniem. Kilka kropel olejku należy rozsmarować w dłoniach i nałożyć tylko na końcówki. Przytrzymać na włosach dłuższą chwilę, a następnie spłukać.

OLEJOWA MASKA NA WŁOSY

Dla osób, które lubią nakładać odżywcze maski na włosy, olej z siemienia lnianego będzie idealnym sposobem na wzbogacenie standardowej maski do włosów. Domową maskę do włosów lub dowolną odżywkę z drogerii można wzbogacić kilkoma kroplami olejku lnianego.