Olejek z kolendry

Olejek z kolendry

Zastosowanie olejku z kolendry

Olejek kolendrowy pozyskuje się z nasion kolendry siewnej. Jest to roślina powszechnie uprawiana w różnych zakątkach świata. Cieszy się tak dużą popularnością ze względu na lecznicze właściwości, znane już w starożytności. Zioło stosowane jest przede wszystkim w schorzeniach układu pokarmowego. Ponadto, polepsza wchłanianie witamin (w tym witaminy D), reguluje stężenie cholesterolu i cukru we krwi, obniża ciśnienie, minimalizuje skutki chorób wieku starczego, usuwa z organizmu toksyny i metale ciężkie. Jej korzystny wpływ na organizm człowieka jest również związany z substancjami, które zawiera. Są wśród nich: antyoksydanty, witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. Okazuje się także, że olejek z kolendry działa pozytywnie na włosy i skórę głowy.

Jak należy aplikować olejek z kolendry?

W sklepach z ekologiczną żywnością lub w sieci można kupić gotowe kosmetyki z zawartością olejku kolendrowego. Tę dobroczynną miksturę można zrobić samodzielnie, zwłaszcza wtedy, gdy w ogródku lub na balkonie hodujemy kolendrę. Wystarczy rozgniecione zioła zagotować lub zalać oliwą z oliwek. Specyfik powinno przechowywać się w butelce z ciemnego szkła, z daleka od źródła światła i wilgoci – w ten sposób olejek na dłużej zachowa swoje właściwości i wszystkie składniki odżywcze. A jak nakłada się olejek z kolendry? Przed każdą aplikacją miksturę należy podgrzać, by stała się bardziej plastyczna. Dzięki temu łatwiej nałożymy ją na włosy, a składniki aktywne w niej zawarte szybciej wchłoną się w skórę głowy. Po upływie około 30 minut olejek z kolendry zmywa się szamponem bez zawartości SLS.

Jakie właściwości posiada olejek z kolendry?

Kobiety, które jeszcze nigdy nie stosowały tego produktu, a zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów, powinny jak najszybciej to zrobić. Dlaczego? Olejek z kolendry aktywuje porost włosów, wzmacnia cebulki włosowe i pomaga w walce z łupieżem. Posiada działanie antyseptyczne, bakteriobójcze i łagodzące. Pobudza krążenie krwi i tym samym przyspiesza dostarczanie składników odżywczych do mieszków i cebulek włosowych. Zapobiega wypadaniu włosów i namnażaniu się drobnoustrojów odpowiedzialnych za niektóre choroby skóry głowy. Podobne efekty przynosi masaż skóry głowy z olejkiem z kolendry. Dodatkowo zapewni odprężenie i ukojenie.