Olejek morelowy

Olejek morelowy

Olejowanie włosów to numer jeden wśród zabiegów pielęgnacyjnych na włosy ostatnich miesięcy. Oprócz stosowania popularniejszych w kosmetyce olejów, można pokusić się o odżywienie włosów nieco mniej popularnym specyfikiem pochodzenia roślinnego. Przedstawiamy olej z pestek moreli – krajowy produkt z nasion dobrze znanego owocu.

Jak olej morelowy sprawdza się na włosach?

SKŁAD

Warto przyjrzeć się nieco składowi olejku morelowego, ponieważ nie bez przyczyny jest on nazywany zamiennikiem dla cudownego oleju arganowego. Wytłacza się go z suszonych pestek rodzimej moreli. Zawiera bardzo dużo witamin (w tym witaminę młodości i retinol), kwasów tłuszczowych omega (w tym drogocenny kwas oleinowy) oraz minerałów. Dużą zaletą olejku morelowego jest bogactwo witaminy B17, czyli rzadko spotykanej w produktach pochodzenia roślinnego amigdaliny o działaniu przeciwnowotworowym.

FORMUŁA

Pielęgnacja włosów olejkiem morelowym niewiele różni się od stosowania oleju arganowego. Najbardziej wyczuwalną różnicą jest zapach – mniej intensywny, dużo przyjemniejszy, morelowo-migdałowy. Dla osób, które mają problem z charakterystycznym, ciężkim zapachem oleju arganowego, bardzo dobry rozwiązaniem jest właśnie olejek z pestek moreli. Ma dużo łagodniejszy aromat, a jego właściwości są niemal identyczne. Jasnożółty, płynny olejek morelowy jest lekki, nie obciąża, nie podrażnia i jest całkowicie bezpieczny.

WŁAŚCIWOŚCI

Olej z pestek moreli to naturalny antyoksydant, który zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia i odżywienia włosów. Bogactwo kwasów omega-9 oraz omega-6 sprawia, że to olej zapewniający kompleksową pielęgnację dla włosów wysoko- oraz średnioporowatych.

Olej z pestek moreli zapewnia:

– wygładzenie i dociążenie włosów,
– dogłębne odżywienie komórek,
– wyeliminowanie problemu puszenia się,
– domknięcie łusek włosów,
– naturalny, zdrowy blask pasm,
– uwydatnienie naturalnego skrętu włosa.

STOSOWANIE

Stosowanie oleju morelowego nie różni się niczym od standardowego olejowania innymi produktami roślinnymi. Olej morelowy zaleca się nakładać na wilgotne pasma przed myciem, można również olejować w misce, a (dzięki lekkiej formule) dobrze sprawdza się też jako olejowe serum na suche włosy. Olej z pestek moreli powinno się aplikować w niewielkiej ilości, bo jest bardzo wydajny, a zmniejsza się wówczas ryzyko obciążenia włosów.