Szarość na ustach, czyli trendy 2020 z Instagrama

Szarość na ustach, czyli trendy 2020 z Instagrama

Instagram to kopalnia pomysłów na efektowne makijaże, proste triki pielęgnacyjne i zaskakujące stylizacje. Coraz częściej to właśnie social media, a nie jak dotychczas wizażyści i projektanci, wyznaczają trendy na nadchodzące sezony. Od kilku tygodni #greylips królują na Instagramie, a szare usta mają wejść na salony już tej wiosny.

Ubiegłej wiosny na Instagramie popularność zdobywały szare włosy, które można było podziwiać pod hashtagiem #grannyhair. Wiele kobiet oszalało na punkcie tego trendu i diametralnie zmieniło swoje fryzury. Okazało się, że odcieni szarości jest naprawdę wiele, a siwe włosy nie muszą wyglądać po babcinemu. Tegorocznej wiosny szary kolor przenosi się nieco niżej wkraczając do codziennego makijażu.

Czy #greylips podbiją serca kobiet na całym świecie?

Szare szminki już podbijają Instagrama nadrabiając tym samym zaległości z czasów, kiedy nikt nie pomyślał o nałożeniu szarego koloru na usta. Co odważniejsze kobiety testowały na swoich ustach wiele niecodziennych kolorów – od neonów, przez fiolety i błękity, nawet do czerni – jednak szara szminka na ustach to zupełna nowość w świecie wizażu. Już budzi pewne kontrowersje, bo pojawiają się głowy, że trend #greylips nie jest dla każdego, a szare wargi wyglądają trupio.

Czy szara szminka zastąpi w nadchodzącym sezonie delikatnie różowe usta, stonowany make-up w kolorze nude albo klasyczną czerwień ust? Instagram oszalał na punkcie szarych ust, a pod hashtagiem #greylips z godziny na godzinę przybywa zdjęć kobiet testujących ten trend na sobie. Topowe blogerki i vlogerki pojawiają się w sieci z makijażem w odcieniach szarości i trzeba przyznać, że prezentują się efektownie. Jednak szara szminka na ustach nie jest dla każdego.

Tegoroczne trendy wiosna 2020 w makijażu to zupełne nowości, ale nie ma pewności, co do tego, czy przyjmą się na co dzień. Czarna szminka z tegorocznych pokazów mody nie zaskarbiła sobie przychylności kobiet. Jak będzie z #greylips? Choć kobiety zachwycają się zdjęciami z Instagrama, to pojawiają się opinie, że same pomalowałyby usta na szaro tylko do zdjęć. Raczej nie ma co liczyć, że szarą szminkę zobaczymy na ulicach.